Zespół na wesele Śląsk ★ TOP 5

Zespół na wesele Śląsk

Były zaręczyny, czas na ślub! Od czego najczęściej pary młode rozpoczynają weselne przygotowania? Od wyboru sali, a następnie zastanawiają się jaki wybrać zespół na wesele Śląsk. TOP 5 – to mój ranking kapel, które doskonale sprawdzają się na weselach!

Każda para, która przygotowuje się do wesela staje przed wieloma trudnymi wyborami. Pierwszy z nich to decyzja dotycząca sali, w której odbędzie się Wasza impreza. Wiele popularnych obiektów ma niewiele wolnych terminów, a jeśli mowa o weselu w sobotę to czasem trzeba poczekać nawet kilka lat. Dlatego wiele osób decyduje się na wesele w tygodniu, które dzisiaj nie jest już niczym nietypowym. Jeśli więc znajdziecie już wymarzoną salę, to czas na kolejny krok, a najczęściej jest nim wybór zespołu weselnego lub DJ-a. Mój ranking DJ-ów na wesele znajdziecie w artykule DJ na wesele Śląsk – wybierz najlepszego. Zachęcam Was do przeczytania. Natomiast tym razem skupię się na zespołach weselnych.
Sesja ślubna Como

Jak znaleźć najlepszy zespół na wesele Śląsk?

Od razu mówię – nie jest to proste zadanie. Jednak nie dlatego, że jest niewiele dobrych zespołów, a dlatego, że każda para szuka czegoś innego. Jedni oczekują przyśpiewek, disco polo, “muzyki pod nóżkę”, a inni coverów w najlepszym wykonaniu, braku disco polo, niewielu zabaw czy “gorzko, gorzko”. Wszystko tak naprawdę zależy od pary młodej. Na szczęście kapel weselnych jest mnóstwo, dlatego na pewno znajdziecie tę najlepszą dla Was.

Jak wybrać zespół na wesele Śląsk?

Musicie określić sobie kilka wytycznych:

 • rodzaj zespołu
 • rodzaj muzyki
 • zabawy, animacje
 • dodatkowe instrumenty
 • cena

Rodzaj zespołu na wesele

Mówiąc o rodzaju mam na myśli czy chcecie 9-osobowy zespół grający w 100% na żywo, a może wystarczy Wam duet, który częściowo gra z “playbacku”. To Wy musicie zdecydować. Moim zdaniem optymalną opcją są zespoły od 3 do 5 osób. Wówczas mamy pewność, ze muzyka będzie grana na żywo, będzie wiele instrumentów, a efekty będą bardzo dobre. Jeśli para miałaby zdecydować się na zespół dwuosobowy, który w części gra z przygotowanych podkładów, to proponuję Wam wybór DJ-a, który sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Rodzaj muzyki – zespół na wesele

Wesele bez disco polo? Moim zdaniem jest to zły pomysł. Nawet jeśli para młoda nie lubi tego gatunku muzycznego, to nie oznacza, że goście nie lubią. Pamiętajcie, że wesele to nie tylko impreza dla Was, ale również (a może przede wszystkim) dla gości. Podobnie jest z innymi gatunkami muzycznymi. Zdarzyło mi się być na weselu niemal w 100% rockowym. Oczywiście, para młoda i niewielka grupa ich przyjaciół bawili się znakomicie, jednak spora część gości siedziała za stołami. Pamiętajcie, że muzyka na tego rodzaju imprezie musi być zrównoważona i każdy musi znaleźć coś dla siebie. Warto wybrać taki zespół, który potrafi zagrać wszystko.

Zespół na wesele – zabawy i animacje

Niestety, część zespołów nie przykłada wagi do zabaw. Mówię “niestety”, bo moim zdaniem animacje na poziomie to doskonałe uzupełnienie imprezy. Owszem, zdarzają się zespoły, które robią tragiczne zabawy. Takie z poprzedniej epoki, ośmieszające pojedynczych gości. Na szczęście już się od tego odchodzi i podwijanie nogawek, mąka w kieliszkach, czy skakanie na balony spotykane są bardzo rzadko. Cieszę się, że wiele kapel przykłada się do przygotowania ciekawych zabaw i animacji. Są to np.:

 • wspólne tańce
 • Familiada
 • Jaka to melodia
 • Belgijka
 • Występy na żywo

Tego typu zabawy ubarwiają wesele i wyciągają zza stołów gości, którzy po prostu nie lubią tańczyć.
animacje na weselu

Dodatkowe instrumenty – zespół weselny

Mowa oczywiście o skrzypcach, saksofonie, czy trąbce. To one urozmaicają muzykę graną przez pozostałych członków zespołu. Dodatkowo, jeśli saksofonista lub skrzypek zdecydują się na indywidualny występ to wówczas robi się na weselu prawdziwe show. Jestem przekonany, że tego rodzaju występ Wasi goście zapamiętają na długo.

Zespół na wesele cena

To jedna z decydujących kwestii. Organizując wesele mamy wiele kosztów, z którymi trzeba się liczyć. To nie tylko koszt sali, czy kwiatów. Ceny zespołów muzycznych są zróżnicowane. Radzę od razu odrzucać tych, którzy są bardzo tani. W tym przypadku, niestety, cena idzie w parze z jakością. Wybierajcie zespoły, które sprawdziły się u innych np.: Waszych znajomych. Szukajcie w internecie filmów z wesel z występami zespołów, pytajcie na forach dla par młodych. Jeśli już wybierzecie swoje TOP 5 zespołów na wesele Śląsk, to wówczas umówcie się na spotkania. Być może warto wybrać się na salę, na której akurat gra dany zespół. To częsta praktyka. Wówczas będziecie mogli zobaczyć ich w akcji.

Wesele z zespołem – teledysk ślubny

Zespół na wesele Śląsk TOP 5

Poniżej zamieszczam listę zespołów, które znam i spotykam na weselach. Wiem, że bardzo dobrze wykonują swoją pracę, bawią gości, mają pełne parkiety. Każdy z tych zespołów jest inny, każdy gra nieco inaczej. Jednak moim zdaniem jest to TOP 5 zespołów na wesele na Śląsku.

 • Zespół Memento
 • Zespół DRIM
 • Zespół Weseloki
 • Zespół Rajda Band
 • Zespół SugarFree Coverband

Poradniki ślubne

Zachęcam Was do przeczytania innych poradników ślubnych, które dla Was przygotowałem. Znajdziecie tam m.in.:
DJ na wesele Śląsk – wybierz najlepszego
Wesele w tygodniu – za i przeciw
TOP 10 piosenek na pierwszy taniec – 2022 r. Zobacz listę
Barman na wesele Śląsk
Podziękowania dla rodziców. Co wręczyć im na weselu?

Posty powiązane