DJ na wesele Śląsk – wybierz najlepszego

DJ na wesele Śląsk

Wybór DJ-a na Wasze wesele to jedna z najważniejszych decyzji, przed którymi staniecie przygotowując się do Waszego WIELKIEGO DNIA. Dlaczego? Postaram się to wyjaśnić w tym artykule.

Podczas rozmów z parami młodymi zawsze podkreślam, że wybór DJ na wesele Śląsk jest bardzo ważny. To osoba, która zadba o to, by wszyscy się świetnie bawili. Dlatego tak ważne jest, abyście swojego DJ-a poznali i zadali mu kilka kluczowych pytań. Wierzę również w to, że istnieje też coś takiego, jak “nadawanie na wspólnych falach”. O co chodzi? Generalnie o to, byście osobę, która ma zagrać na Waszym weselu od razu polubili. Tak samo jest w życiu – albo kogoś od razu polubimy, albo nie. Ciężko jest zrobić drugi raz pierwsze wrażenie. Nie muszę podkreślać, że wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, a na pewno jedna z najważniejszych imprez. Musicie bawić się znakomicie, ale Wasi goście również.
DJ na wesele Śląsk

1. Poznajcie swojego DJ-a

Zakładam, że nie znacie osoby, którą bierzecie pod uwagę. Oczywiście zdarza się, że DJ na wesele Śląsk jest z tzw. polecenia. Byliście na weselu, na którym grała dana osoba i bardzo Wam się podobało – wówczas wybór jest prosty i oczywisty. Inaczej jest jednak, gdy decydujecie się wybrać kogoś na podstawie informacji dostępnych w internecie. Wchodzicie na stronę DJ-a, czytacie co o sobie napisał, przeglądacie zdjęcia z prowadzonych przez niego wesel, a może nawet oglądacie filmy. Podoba Wam się, postanawiacie więc do niego napisać. Wysyła Wam ofertę, cena Wam odpowiada. Czas na spotkanie. Nie zapomnijcie podczas niego zapytać go o kilka kwestii np. upodobania muzyczne, czy gra wszystkie gatunki muzyczne, czy możecie z któregoś gatunku zrezygnować, jakie zabawy prowadzi – najlepiej żeby dał Wam listę zabaw czy animacji do wyboru. Ważną kwestią jest również znajomość języków, bo w dzisiejszych czasach często zdarzają się nie tylko zagraniczni goście, ale i pani czy pan młody. Profesjonalny DJ na wesele Śląsk po prostu będzie czuł klimat Waszego wesela i idealnie dobierze muzykę oraz animacje.

2. Co zagra Wasz DJ na wesele Śląsk?

Uważam, że rezygnowanie z konkretnego gatunku muzycznego na weselu to błąd. Moim zdaniem (jest to moja prywatna opinia) na weselu jest miejsce zarówno dla mocnego rocka, przebojów lat 80, jak i disco polo. Wesele to impreza nie tylko dla Was, ale również dla Waszych gości. Jeśli spora grupa lubi się bawić przy muzyce popularnej, to dajcie im taką możliwość. DJ-e najczęściej przedstawiają parom modym playlistę utworów, które mogą zagrać. Oczywiście możecie część piosenek z niej wykreślić, jednak to DJ jest profesjonalistą i najczęściej wiedzą, co zagrać, by ściągnąć ludzi na parkiet.

3. Poczytajcie w internecie

Kupując telefon czy nawet suszarkę do włosów czytamy opinie w internecie. Wiadomo, że trzeba jest brać z dystansem, gdyż są wyspecjalizowane firmy, które na zlecenie producentów różnego rodzaju sprzętu piszą pozytywne komentarze. W przypadku wyboru DJ na wesele Śląsk sytuacja jest nieco prostsza. Najczęściej opinie zamieszczane są przez pary młode, które korzystały z usług danego DJ-a. Możecie przeczytać co im się podobało, a co nie. Różnego rodzaju portale ślubne dbają, by opinie były z realnych kont, a wpisy na Facebooku mają autora – możecie wejść na dany profil i sprawdzić, czy jest to prawdziwa osoba.

Najlepszy DJ na wesele Śląsk połączy muzykę z animacjami

Nieodłącznym elementem dobrego wesela są zabawy i animacje. Na szczęście atrakcje typu “patelnie”, czy przeciąganie jajka przez nogawkę odchodzą do lamusa. Dzisiaj DJ-e prześcigają się w wymyślaniu nowych, ciekawych animacji, które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym gościom na Waszym weselu. Jako filmowiec z ogromnym doświadczeniem mogę śmiało powiedzieć: śląscy DJ-e na wesela są bardzo kreatywni. Ich pomysłowość mnie zaskakuje. Często wykazują się nią np. przy organizacji oczepin. Tradycyjne rzucanie welonem i muszką spotyka się coraz rzadziej. Zastępuje je np. odcinanie wstążek, muszka ukryta w pudełeczkach, czy też tykająca bomba. Animacje na weselu są ważne, bo wyciągają na parkiet osoby, które nie lubią tańczyć lub z różnych powodów przyszły same. Dzięki temu każdy wyjdzie z Waszej imprezy zadowolony!

Moje rady – z perspektywy filmowca ślubnego

Po pierwsze osobowość – wybierzcie taką osobę, którą od razu polubiliście i poczuliście, że nadajecie na wspólnych falach. Zapytajcie o oświetlenie, nagłośnienie (poinformujcie jak dużą macie salę, ilu gości – tak, by DJ mógł dobrać odpowiedni setup).
Kamerzysta Śląsk
Dogaduję się z każdym DJ-em, czy fotografem. Naturalny kontakt z innymi osobami, które będą pracowały na Waszym weselu jest dla mnie bardzo ważny. To współpraca przynosi rewelacyjne efekty: doskonały film ślubny, świetną zabawę podczas imprezy, brak filmowca na zdjęciach, a fotografa na filmie. Dlatego też lubię współpracować z osobami, które już poznałem. Wiem, czego się spodziewać, jakie warunki oświetleniowe zastanę, jak będą prowadzone animacje, ale też wiem, że DJ nie będzie miał pretensji, gdy razem z fotografem zabierzemy gości na zdjęcia rodzinne. Są one nieodłącznym elementem wesela i na szczęście coraz więcej DJ-ów to rozumie.
Bardzo cieszy mnie, gdy DJ sam proponuje nieszablonowe rozwiązania np. ciekawe oświetlenie podczas krojenia tortu, budowanie nastroju podczas podziękowań dla rodziców czy pierwszego tańca.

Jak wybrać najlepszego DJ-a?

Wybierajcie człowieka, który nie tylko jest stosownie ubrany do okoliczności, ale również dba o porządek w swoim miejscu pracy. Stanowiska z wielkimi reklamami nie są już modne i nowocześni DJ-e to rozumieją. Ich stanowiska są eleganckie, minimalistyczne i z doskonałej jakości nagłośnieniem i oświetleniem. Jeśli DJ na wesele Śląsk zapewnia również dodatkowe niespodzianki np. występ saksofonisty to dodatkowy plus. Dzięki temu nie tylko Wasza impreza będzie ciekawsza, ale i film.
Kolorowe przebrania to musi have każdego wesela. Ważne jednak, by nie było ich za dużo. Zdarza się, że goście i para młoda ciągle są za kogoś przebrani – to moim zdaniem przesada. Ważne jest wyczucie i dobry smak. Nie rezygnujcie jednak z tego typu zabaw, bo z doświadczenia wiem, że goście bardzo je lubią.
Atrakcją, którą zawsze polecam parom młodym jest ciężki dym. Dzięki niemu Wasz pierwszy taniec może odbyć się w chmurach! I to dosłownie. Efekt jest piorunujący.

DJ na wesele Śląsk – kogo polecam?

Tak, jak już napisałem – mam ogromne doświadczenie w realizacji filmów z wesel. Były to imprezy różnego rodzaju – kameralne na kilkanaście osób, ale i ogromne na 200 gości. Spotkałem na tzw. weselnym szlaku wielu DJ-ów i wiele zespołów (o zespołach napiszę w innym wpisie).

Jestem przekonany, że każda z wymienionych niżej osób zapewni Wam doskonałą zabawę podczas Waszego WIELKIEGO DNIA (kolejność przypadkowa):
– DJ Papa Tomasz Paprotny
– DJ Remi
– DJ Mateusz Idzik
– DJ Szanowny
– DJ Willy
– DJ Danielo
– DJ Robert Trzorn
– Main Audio
– DJ Rene
– DJ Matyjas
– DJ Pablo
– DJ Rafał Woźniok
– DJ Przemysław Molenda
– Fire Music

Są to osoby, które znam, z którymi lubię współpracować [i myślę, że one ze mną również :)] i wiem, że są oni gwarancją udanego wesela.