Wesele w tygodniu – za i przeciw

FIlm wesele Umami

“Przykro nam, ale najbliższy termin na wesele w sobotę jest za 2 lata” – taką odpowiedź często słyszą pary młode, które chcą zarezerwować salę. Niestety, na ślub w sobotę trzeba poczekać. Dostępne są jedynie terminy zimowe i październik oraz listopad. I to nie zawsze. Popularne sale mają obłożenie przez cały rok.

Dlatego też wiele par decyduje się na wesele w tygodniu. Czy jest to dobra decyzja? Moim zdaniem jak najbardziej! Powodów jest kilka.

Plusy wesela w tygodniu

Po pierwsze: nie będziecie musieli czekać 2 czy 3 lata, by powiedzieć sobie „tak”
Po drugie: wesela w tygodniu są tańsze. Wiele sal oferuje zniżki lub dodają wartościowe gratisy np. nocleg dla wszystkich gości czy nielimitowany alkohol.
Po trzecie: Wesele w tygodniu niczym nie różni się od tego w sobotę. No może poza tym, że babci trzeba wytłumaczyć dlaczego nie robicie tak, jak „tradycja każe”
Po czwarte: Większy wybór usługodawców. Dobry kamerzysta, fotograf czy DJ większość sobót ma już zajętych na dwa czy trzy lata do przodu. W tygodniu będziecie mogli skorzystać z usług wymarzonego wodzireja czy filmowca.
Po piąte: wesele w tygodniu możecie połączyć z jakimś świętem lub weekendem majowym – wówczas większość gości nie będzie miała problemu typu „po weselu od razu muszę iść do pracy”.

Oczywiście są też minusy.

Minusy wesela w tygodniu

Oprócz wcześniej wspomnianego tłumaczenia starszym członkom rodziny dlaczego wesele nie odbywa się w sobotę, musicie pamiętać również o tym, że część gości po prostu nie dostanie urlopu, a inni nie przyjadą, bo dzień przed weselem i dzień po weselu muszą być w pracy. Dodatkowo, wesele w tygodniu może więc nie potrwać tak długo, jak w weekend, gdy w niedzielę goście mogą się wyspać po hucznej zabawie.

Na przykład wesele Kingi i Sebastiana odbywało się w tygodniu i sami zobaczcie, jak wszyscy świetnie się bawili!

Według mnie plusów wesela w tygodniu jest jednak zdecydowanie więcej. Dlatego jeśli zastanawiacie się nad zabawą np. w środę lub czwartek – śmiało rezerwujcie salę i terminy u usługodawców. Wesele w tygodniu nie jest już niczym niezwykłym.

Jeśli zdecydowaliście się na wesele, to gratuluję! Zobaczcie TOP 10 najlepszych piosenek na pierwszy taniec!