Piosenki na pierwszy taniec 2022 ★ TOP 3

piosenki na pierwszy taniec 2022

Poznaj najlepsze piosenki na pierwszy taniec 2022. Przedstawiam Wam mój absolutny TOP 3. Do czego tańczą pary młode w tym sezonie weselnym?

Wybór piosenki na pierwszy taniec to bardzo trudne zadanie. Szczególnie, gdy gusta muzyczne przyszłej żony i przyszłego męża nie są tożsame. Ty wolisz romantyczną piosenkę, a on coś szybszego? Na pewno ktoś z Was będzie musiał ustąpić… chyba, że zrobicie mix i niespodziankę. Zdarzało mi się, że moje pary młode zaskakiwały wszystkich i rozpoczynały od wolnego tańca, a po chwili muzyka zmieniała się i tańczyli szybko!

Najpiękniejszy pierwszy taniec – zobacz film

Film z pierwszego tańca, który zamieściłem poniżej pochodzi z wesela w 2017 roku. Wówczas Ewelina i Damian zaskoczyli wszystkich, a ich pierwszy taniec stał się hitem internetu. Obejrzało go ponad 4 MILIONY OSÓB!

Piosenki na pierwszy taniec 2022 – co jest grane?

Każdy sezon weselny przynosi swoje piosenki, które pokochają pary młode. Kilka lat temu na parkietach królował Ed Sheeran, później popularna była piosenka Willow, w 2021 r. rządził Sobel oraz Sanah. Czy w 2022 r. jakaś piosenka podbije listy przebojów do pierwszego tańca? Wydaje mi się, że mam jeden typ, ale o tym za chwilę. Gdy zastanawiacie się jakie piosenki na pierwszy taniec 2022 wybrać, warto rozważyć różne propozycje. Nie tylko te najnowsze hity, ale również te nieco starsze. Klasyka zawsze jest w modzie. Poza tym do starszych utworów przygotowano już wiele tanecznych choreografii i któraś z nich na pewno się Wam spodoba.
Piosenki na pierwszy taniec 2022

Pierwszy taniec – układ czy freestyle?

Osoby, które mnie znają wiedzą, że nie jestem fanem układów. Uważam, że dobrze jest przygotować sobie coś, ale nie trzymać się twardo wyuczonego układu. Moim skromnym zdaniem, para młoda skupia się wówczas na liczeniu kroków, stresuje, a nie ma radości z tańca. Przecież o tę radość właśnie chodzi w pierwszym tańcu. Ile to razy twarze par młodych były bardzo spięte, bo przygotowany układ był widowiskowy, ale bardzo wymagający. Uśmiech, kochani, uśmiech – uważam, że nic tak nie zapada w pamięć jak radość z tańca. Goście na pewno zapamiętają to, że cieszyliście się chwilą i nikt nie będzie pamiętał ewentualnych potknięć.
Piosenki na 1 taniec 2022

Pierwszy taniec – gdzie się nauczyć?

Najprościej mówiąc: w internecie. Są zarówno darmowe kursy na YouTube, jak i płatne warsztaty tańca. Bez stresu, bez presji, na spokojnie w domu możecie przygotować się do tego najważniejszego tańca podczas Waszego wielkiego dnia. Oczywiście, polecam również zapisanie się do szkoły tańca, ale musicie wziąć pod uwagę, że to kolejny, niemały wydatek. Poza tym musicie dopasować się czasowo do lekcji, a w trakcie przygotowań do wesela czasu wcale nie ma tak dużo.

Pierwszy taniec po góralsku

Taką niespodziankę przygotowali dla swoich gości Patrycja i Przemek. Filmowałem go kilka lat temu

Ciężki dym do pierwszego tańca

Kiedy pary młode pytają mnie jakie atrakcji na wesele warto zamówić, moja odpowiedź zawsze jest jedna: ciężki dym. To najlepsza atrakcja weselna. Dlaczego tak uważam? Po pierwsze znakomicie wygląda zarówno na żywo, jak i na zdjęciach oraz filmie. Po drugie dym zakrywa Wasze nogi, co sprawia, że stres odchodzi w niepamięć. Czujecie się swobodniej, nie widać ewentualnych drobnych pomyłek. Gwarantuję Wam, że pieniądze wydane na ciężki dym, czyli na tzw. taniec w chmurach to dobrze zainwestowane środki.

Piosenki na pierwszy taniec 2022 – TOP 3

Pamiętajcie proszę, że jest to mój prywatny ranking pn. Piosenki na pierwszy taniec 2022 – TOP 3. Stworzyłem go na bazie moich obserwacji trendów ślubnych. Filmy i teledyski z wesel tworzę od wielu lat, bo pracuję jako kamerzysta Śląsk. Pozwala mi to wyciągać pewne wnioski i przewidywać, co będzie modne.

Dawid Kwiatkowski – Idziesz ze mną

Sanah – etc. oryginał

Coldplay X Selena Gomez – Let Somebody Go

Piosenki na 1 taniec 2022

Wybierając piosenkę na pierwszy taniec musicie zdecydować w jakim tempie tańca czujecie się najlepiej. Wasz występ ma być pięknym otwarciem zabawy weselnej. Pamiętajcie, że im wyżej zawiesicie gościom poprzeczkę, tym lepiej. Czasem można jednak przesadzić. Skomplikowane układy wychodzą dobrze zazwyczaj tylko osobom, które z tego typu tańcem mają doświadczenie. Wybierzcie więc coś lekkiego, przyjemnego, piosenkę, która Wam się dobrze kojarzy. Powodzenia! Bawcie się dobrze!
piosenki na 1 taniec 2022

Pierwszy taniec w filmie ślubnym

Jestem filmowcem ślubnym, każdego roku dokumentuję wiele wesel. W moich filmach znajdują się również pierwsze tańce. Zazwyczaj filmuje je dwoma kamerami, by efekt był spektakularny. Jedną z kamer umieszczam na statywie, natomiast z drugą (umieszczoną na specjalnym stabilizatorze) krążę wokół pary młodej. Chcesz poznać moje produkcje np. teledyski ślubne lub filmy z wesela? Zapraszam do mojego portfolio oraz do kontaktu.

Zobacz mój poradnik ślubny

Posty powiązane