Fotobudka na wesele Śląsk. Czy warto?

fotobudka na wesele Śląsk

“Fotobudka rozbija wesele”. Słyszeliście takie stwierdzenie? Na pewno tak. Często pada ono z ust DJ-ów, zespołów czy fotografów. I jest w tym trochę prawdy.

Dlaczego usługodawcy weselni nie przepadają za fotobudkami? No cóż, gdy ta atrakcja pojawia się na weselu, to goście tłumnie udają się, by zrobić zdjęcia z gadżetami. Czasem zdarza się, że sala pustoszeje na kilka godzin. Właśnie dlatego kamerzyści, DJ-e czy fotografowie nie lubią fotobudek. Ktoś z Was pomyśli: „Dziwne! Przecież mogliby sobie posiedzieć, odpocząć, skoro na sali nic się nie dzieje”. Problem w tym, że nam zależy na jak najlepszej zabawie. Im lepiej goście i para młoda bawią się, tym bardziej są zadowoleni. O to chodzi w naszej pracy. Film z wesela jest wówczas ciekawszy. Zadowoleni klienci polecają nas innym parom.

Skoro już o fotobudkach mowa, to wybierając usługodawcę warto mieć na względzie kilka rzeczy.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotobudkę?

Po pierwsze: format zdjęć. Często są one bardzo małe. Co widać na tak niewielkim zdjęciu? Nic. Jaka jest to pamiątka? Średnia. Wybierzcie usługodawcę, który oferuje większe formaty fotografii.
Po drugie: Gadżety. Wiadomo – im więcej tym lepiej. Zapytajcie jednak właściciela fotobudki o ich dezynfekcję i czyszczenie. Pamiętajcie, że wiele osób zakłada te same zabawne okulary czy czapkę, która za każdym razem ląduje na spoconej głowie.
Po trzecie: Forma fotobudki. Nie raz widziałem tzw. samoróbki. Wzbudzają one niepokój, bo zamontowane są na słabym statywie np. po keybordzie. Jeśli fotobudka ma być atrakcją, to niech też wygląda. Widzieliście fotolustro? Robi wrażenie.
Po czwarte: Zastanówcie się czy w lokalu jest miejsce na fotobudkę. Często zdarza się, że stoi ona w przejściu np. przy drzwiach do sali. Czy jest to bezpieczne? Czy jest to komfortowe dla gości, gdy muszą czekać, aż inni zrobią sobie 3-4 zdjęcia, by móc przejść? Czy jest to komfortowe dla fotografowanych, że inni czekają, więc trzeba się spieszyć?
Po piąte: Instax lub inne aparaty ze zdjęciami natychmiastowymi. Gdy macie niewielkie wesele to może być to super rozwiązanie. Jednak – na zdjęciach nie będzie Waszych imion i daty ślubu, brak gadżetów lub jest ich niewiele, wysoki koszt. Wkłady do takich aparatów sporo kosztują, a zapewniam Was, że szybko zaczyna ich brakować.
Po szóste: Fotobudka to dodatkowy, niemały koszt. Jeśli nie chcecie przekroczyć budżetu i musicie z czegoś zrezygnować, to zapewne w pierwszej kolejności będzie to fotobudka.

Fotobudka na wesele – czy warto? Musicie sami zdecydować.